Hodnotíme blogy tady x Třídění SB Tadyx 2. kolo SONB tady

Vlnité vlasy

27. března 2009 v 18:35 |  péče o tebe ☻
Ty z nás, které mají vlasy rovné jako hřebíky , obvykle jen nevěřícně kroutí hlavou nad majitelkami vlnitých či kudrnatých vlasů, které se všemožně snaží si vlasy narovnávat. Vždyť vlny jsou tak sexy, svůdné, krásné, jednoduše úžasné, a co na tom že jsou trochu neposlušné, na druhou stranu vám zase ušetří práci s dodáváním objemu - co by za to mnohé "rovnovlásky" daly!

Pravdou ale je, že vlnité a kudrnaté vlasy jsou jaksi od přírody náchylnější na poškozování, a tak je třeba skutečně nějakou tu péči vynaložit, pokud mají vypadat hezky, to ovšem ani náhodou neznamená snažit se vln nějak zbavovat - naopak, nechte je vyniknout, vždyť jsou tak úžasné!

Krásné vlnité vlasy dokáží být svůdné a elegantní, ale i rozverné a hravé. Umí vyjádřit temperament, nezkrotnost ale i přirozenost vaší povahy. Často ale mohou být také velmi citlivé, lámavé, křehké, suché a nevyživené, takže nakonec vypadají krepatě, skoro jako by dostaly zásah elektrickým proudem, chybí jim lesk i energie, nemluvě pak o tvaru výsledného účesu.
Většina kosmetických firem si je ovšem vědoma potíží spojených s vlastnictvím vlnitých vlasů, a tak vyvinula a v současné době také nabízí celou řadu přípravků pro vlnité vlasy, a kromě těch, které vlnky podporují, také takové, které se je snaží krotit a zkrotit, což je myslím ale veliká škoda.

Přejdeme-li ke konkrétním přípravkům nezbytným pro péči o vlnité vlásky, na prvním místě je bezesporu šampón. Mytí vlasů je snad naprostou samozřejmostí, ovšem není šampon jako šampon, a pokud máte vlasy vlnité, měla byste vybírat hodně důkladně.

Pro váš typ vlasů jsou ideální šampony působící proti krepatění, které zkrotí neposlušné jednotlivce, ale celkově vám vlasy nevyrovnají, pouze jaksi uhladí. Dalším důležitým prostředkem je kondicionér, který vlasy důkladněji vyživí, ošetří a dodá jim lesk a hebkost.

Vzhledem k faktu, že vlnité vlasy jsou podstatně pórovitější než vlasy rovné, jsou mnohem choulostivější a citlivější na nepříznivé vnější vlivy, je tedy logické, že z vaší strany pak potřebují obzvláště šetrnou péči. Ideální jsou kvalitní jemné a lehké prostředky s hydratačními a uhazujícími schopnostmi. Hitem poslední doby se stávají přípravky které jsou schopny na vlasech vytvořit jakýsi jemný filtr, čímž vlasy nejen chrání, ale také jim dodávají tolik žádoucí lesk.

Co se týká péče dlouhodobé, je žádoucí alespoň občas zainvestovat do nějaké té regenerační vyživující masky na vlasy, popřípadě oleje nebo vyživujícího spreje, jakých je v současné době na trhu přímo nepřeberné množství, takže vybrat si může skutečně každý. Od věci není ani speciální sérum, které se aplikuje v průběhu dne.

Pokud jde o aktuální stav a trhu, k dostání je profesionální kosmetika na bázi rostlinných olejů obsahující také regenerační proteiny, která je pro vlasy vystavované takovému prostředí jaké číhá za zdmi vašich městských bytů, skutečnou extází.

Péče o vlnité vlasy pochopitelně něco stojí, ovšem výsledek zahrnující pravidelnost vln, dokonalou formu, pružné, lesklé a hebké vlasy jistě stojí za to. Vlasy máte jen jedny, a každý si jich na první pohled vždycky všimne, na to nezapomínejte!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama